Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

 

Artykuły

1.11.2018r. - Harcerki z Rząśni podczas warty przy Grobach Nieznanego Żołnierza

Przejdź do - 1.11.2018r. - Harcerki z Rząśni podczas warty przy Grobach Nieznanego Żołnierza

Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi, ale również Ci których nie znamy, ale dzięki którym żyjemy, ponieważ to oni walczyli za naszą ojczyznę i za nią oddali swoje życie. W tym dniu harcerze z 7 Drużyny Starszoharcerskiej „ISKRA”z Rząśni wraz ze swoją drużynową sam. Anną Czyżycką oddali cześć i hołd żołnierzom pochowanym na parafialnym cmentarzu poprzez warty pełnione przy Grobie Nieznanego Żołnierza i zapalenie symbolicznego znicza. W ciszy, spokoju i zadumie młodzi patrioci oddali cześć poległym żołnierzom.


Wartę pełnili: Wiktoria, Kasia, Sandra, Julia, Ania, Julia, Julita, Julia, Dominika, Marta, Eryk.

1 listopada 2018

11.11.2018r. – Udział harcerzy z Rząśni w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Przejdź do - 11.11.2018r. – Udział harcerzy z Rząśni w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości jest bez wątpienia jednym z najważniejszych dni w historii naszego kraju. O  100 - letniej rocznicy pamiętała również  7 Drużyna Starszoharcerska „ISKRA” z Rząśni pod opieką drużynowej - Anny Czyżyckiej. Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się na miejscowym cmentarzu Apelem Pamięci.

Harcerze zapalili znicze i złożyli kwiaty na Grobach Nieznanego Żołnierza, upamiętniając tych, którzy oddali życie walcząc o najwyższe ideały i wartości. Następnie pełnili wartę podczas   uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny.  Zaśpiewali „Rotę” podczas koncertu pieśni patriotycznych „Pieśni nadziei i  zwycięstwa”, który odbył się w Gimnazjum.

13 listopada 2018

Sprzątanie Grobów Nieznanego Żołnierza przez harcerzy z Rząśni

Przejdź do -  Sprzątanie Grobów Nieznanego Żołnierza przez harcerzy z Rząśni

Harcerze z 7 Drużyny Starszoharcerskiej „ISKRA”  z Rząśni w środę na zbiórce poświęconej pamięci zmarłych tych bliskich i dalekich, wyposażeni w wiadra, szczotki wyruszyli na sprzątanie  Grobów  Nieznanego Żołnierza znajdujących się na naszym parafialnym cmentarzu.

Z ogromnym zaangażowaniem zabrali się do pracy, dzięki czemu wiele zaniedbanych miejsc odzyskało swój dawny wygląd.

31 października 2018

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Bibliotece Publicznej w Rząśni

Przejdź do - Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Bibliotece Publicznej w Rząśni

11 września o godz. 13.00 harcerki z 7 Drużyny Starszoharcerskiej „ISKRA” z Rząśni pod opieką drużynowej Anny Czyżyckiej wzięły udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Jest to powieść polityczna, której bohaterem jest Cezary Baryka, reprezentant młodego pokolenia, urodzony i wychowany w Baku, który przyjeżdża do odrodzonej po I wojnie światowej Polski. Do tej pory ukazało się około 120 polskich i ponad dziesięć zagranicznych wydań „Przedwiośnia”. Powieść doczekała się też dwóch ekranizacji.

11 września 2018