" ŻYCIE TO ŚPIEW, ŻYCIE TO TANIEC, ŻYCIE TO ... "

Przejdź do - " ŻYCIE TO ŚPIEW, ŻYCIE TO TANIEC, ŻYCIE TO ... "

Dnia 12 czerwca w Gimnazjum odbył się koncert zorganizowany przez Panią Monikę Modlińską.
Uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne: śpiew, taniec i grę na instrumentach.
Wszyscy miło spędzili czas wspólnie śpiewając i dopingując swoich kolegów i koleżanki.

12 czerwca 2018

19.05.2018r. – Finał Festiwalu Historycznego Tradycja i Pamięć we Włocławku

Przejdź do - 19.05.2018r. – Finał Festiwalu Historycznego Tradycja i Pamięć we Włocławku

Uczennica naszego Gimnazjum – Alicja Włodarczyk pod opieką P. Anny Czyżyckiej wzięła udział w  finale Festiwalu Historycznego obejmującego swoim zasięgiem województwo łódzkie i kujawsko-pomorskie. Celem nadrzędnym konkursu jest rozwijanie uczuć związanych z patriotyzmem i zainteresowań historyczną tematyką lokalną, a także pogłębianie wiedzy historycznej. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Tradycja i Pamięć. Honorowy patronat nad festiwalem objęli: Marek Gralik - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Grzegorz Wierzchowski - Łódzki Kurator Oświaty, Kosma Złotowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Schreiber – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. IV edycja Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć” upłynęła pod hasłem „Drogi do niepodległości” Uczennica przygotowała prezentację multimedialną zgodnie z regulaminem konkursu na temat: „Partie polityczne w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku”. Uzyskała tytuł Mistrza zajmując I miejsce w Powiecie Pajęczańskim.

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/wloclawek/a/we-wloclawku-zolnierze-jozefa-pilsudskiego-z-pierwszej-brygady-w-szarych-mundurach-witali-gosci-i-uczestnikow-festiwalu,13189795/

22 maja 2018

Powiatowy Konkurs Matematyczny ,,Potyczki matematyczne” – etap szkolny

16 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole  Konkurs Matematyczny ,,Potyczki matematyczne”. Jest on organizowany już od osiemnastu lat.  Jak co roku najlepsi matematycy,  18  przedstawicieli  klas  II i III przystąpiło do rozwiązywania trudnych zadań matematycznych. Celem konkursu  jest pogłębianie wiadomości z matematyki, szukanie nowych rozwiązań, schematyzowanie i idealizowanie rzeczywistości z użyciem pojęć i języka matematyki. Treści zadań wykraczają poza program nauczania matematyki. Konkurs trwał 60 minut. Gimnazjaliści, którzy  uzyskali najwyższe wyniki to:

Wśród klas II:  Alicja Włodarczyk  kl.  II a, Marta Kluska  kl. II b

Wśród klas III:  Gabriel Komor kl. III a, Sebastian Zimoń kl. III a,  Julia Sygidus kl. III b, Rafał Herczyński kl. III b, Sandra Aleksanderek kl. III c, Dominika Kluska k. III c, Aleksandra Mularczyk kl. III c.

Uczniowie Ci będą reprezentować nasze gimnazjum w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 9 maja w Szkole Podstawowej w Siemkowicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

8 maja 2018

Konkurs profilaktyczny "Wolni od uzależnień"

Przejdź do -  Konkurs profilaktyczny "Wolni od uzależnień"
15 marca 2018 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego w formie plakatu plastycznego zorganizowanego przez P. Annę Czyżycką.
Cele:

1. Promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych.
2. Zaangażowanie młodzieży do działań profilaktycznych.
3. Zainspirowanie kreatywności młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności życiowych.
4. Uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z uzależnieniami.
5. Uzyskanie oryginalnych projektów prac, promujących zachowanie zdrowego trybu życia.

Komisja Konkursowa oceniała: profilaktyczny przekaz treści, kreatywność, oryginalność, pomysłowość, formę estetyczną pracy.

I Dominika Kluska

II Oliwia Brzezowska

III Alicja Płaczek

Gratulujemy!

20 marca 2018

26.02.2018r. Kuratoryjny Konkurs z Wiedzy o Społeczeństwie - etap wojewódzki.

Przejdź do - 26.02.2018r. Kuratoryjny Konkurs z Wiedzy o Społeczeństwie - etap wojewódzki.

Uczeń kl. IIIb, Seweryn Pielucha został finalistą Kuratoryjnego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie.

Celem konkursu było:

-           rozbudzenie zainteresowań uczniów wiedzą o społeczeństwie,

-           promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom wiedzy i umiejętności z wiedzy o społeczeństwie.

Konkurs składał się z trzech etapów. Spośród 219 osób, którzy brali udział na szczeblu rejonowym, do etapu wojewódzkiego dostało się tylko 59 uczniów, wśród nich Seweryn. Uczeń osiągnął bardzo wysoki wynik.

Podczas konkursu uczniowie musieli zmagać się m.in. z tematami dotyczącymi wydarzeń z kraju i ze świata, funkcji pełnionych przez Polaków w kraju i za granicą, UE, o prawidłowym procesie uchwalania ustawy obowiązującej w Polsce, podziale administracyjnym Polski, zimowych igrzyskach olimpijskich z 2018r., w jakim mieście w Izraelu będzie mieściła się ambasada Stanów Zjednoczonych, o państwach, które wraz z Polską tworzą Trójkąt Weimarski, Grupę Wyszehradzką i wiele innych zagadnień.

Uczniowie, którzy brali udział w tym konkursie musieli mieć ogromną wiedzę.

Gratulujemy sukcesu.

8 marca 2018